INFORMACE K EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Naslouchadla - příslušenství

Čisticí nástroje na sluchadla a ušní tvarovky, náhradní hadičky, šťourátka, štětečky, filtry proti ušnímu mazu, šňůrky ke kapesním sluchadlům a další příslušenství ke sluchadlům

příslušenství pro naslouchadla

Na této stránce najdete vše, co potřebujete k údržbě a čištění naslouchadel a ušních tvarovek. Jsou to různé nástroje, štětečky a "šťourátka" na odstranění ušního mazu, šumivé čisticí tablety (známé jako O-Purgat), profukovací balónky, náhradní filtry do sluchadel (krytky proti ušnímu mazu) a další zboží, jako např. náhradní šňůrky ke kapesním sluchadlům nebo náhradní hadičky k individuálním ušním tvarovkám.

Veškeré zboží samozřejmě dodáváme s podrobným návodem k použití.

Péče o sluchadlo a ušní tvarovku

Pravidelné čištění naslouchadla a ušní tvarovky od ušního mazu, prachu a odumřelých kožních buněk je velmi důležité.

Jednak jde o prevenci ušních zánětů, protože nánosy ušního mazu jsou živnou půdou pro mikroorganismy. Zároveň mohou negativně ovlivnit funkci sluchadla a ušní koncovky. Ucpe-li Vám ušní maz venting (odvětrání) sluchadla nebo ušní vložky, dojde ke zkreslení zvuku sluchadla. Nečistoty mohou také ucpat zvukový výstup sluchadla - v takovém případě se sluchadlem přestanete slyšet. Pokud se ušní maz dostane až dovnitř sluchadla, je nutné odborné vyčištění naslouchadla v servisu sluchadel. To Vás přijde rozhodně mnohem dráž, než pravidelná údržba, která Vám nezabere více než pár minut.

Je vhodné - nejlépe každý den večer - očistit tvarovku a sluchadlo od ušního mazu a dalších nečistot, zkontrolovat průchodnost kanálků a stav hadičky. Hadička by měla být stále pružná. Nenechávejte ji úplně ztvrdnout a nechte si ji včas vyměnit. 

K důkladnému čištění a dezinfekci ušní koncovky slouží oblíbené šumivé tablety, podobné, jaké se používají na čištění zubních protéz. Čisticí tablety se nesmí používat k čištění sluchadel!

Pravidelné čištění naslouchadel a ušních tvarovek také přispívá k delšímu uchování jejich pěkného vzhledu.

Stejně důležité jako čištění je také vysoušení, které Vám může ušetřit spoustu peněz za zbytečné opravy sluchadel. Používat můžete buď odvlhčovací dózu a tablety nebo investovat do elektrického sušícího boxu, který Vám bude sloužit řadu let a nemusíte do něj kupovat náhradní vysoušecí tablety. Nabídku vysoušecích prostředků najdete ZDE.

Poznámka:

Správné pojmenování elektronické kompenzační pomůcky pro sluchově postižené, sloužící pro příjem a zesílení zvuku a jeho přenos do ucha, je sluchadlo nebo naslouchadlo. Mezi lidmi se však mnohem více vžil termín naslouchátko. Aby i tito uživatelé měli šanci naše stránky najít, používáme v popisech nabízených produktů také tento výraz.

podkategorie
+
výrobci
+
cena
+
parametry
+
dostupnost
+
výrobci
dostupnost
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 69
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 69