Vážení zákazníci,

vzhledem k tomu, že vládní opatření související s vyhlášením nouzového stavu kvůli epidemii koronaviru, mají dopad i na provoz výdejních míst Zásilkovny a na doručování prostřednictvím České pošty, ponecháváme do odvolání jako jedinou možnost doručení zásilek z našeho e-shopu přepravu společností GEIS s platbou předem.

Děkujeme za pochopení a přejeme Vám pevné zdraví a pozitivní mysl.

Naděžda, Tatiana a Miroslav Hošťálkovi

Vážení zákazníci,

Geis Parcel CZvzhledem k tomu, že vládní opatření související s vyhlášením nouzového stavu kvůli epidemii koronaviru, mají dopad i na provoz výdejních míst Zásilkovny a dají se očekávat  i problémy s doručováním prostřednictvím České pošty, ponecháváme do odvolání jako jedinou možnost doručení zásilek z našeho e-shopu přepravu společností GEIS s platbou předem.

Děkujeme za pochopení a přejeme Vám pevné zdraví a pozitivní mysl.

Naděžda, Tatiana a Miroslav Hošťálkovi

Auris Audio

INFORMACE K EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

KOMUNIKACE, VÝSTRAŽNÉ SIGNÁLY

Komunikace a slyšitelnost výstražných signálů při použití chráničů sluchu

Používání chráničů sluchu může vést ke zhoršené komunikaci. Protože při ucpání uší vnímáme vlivem tzv. okluzního efektu vlastní hlas hlasitěji než za normálních okolností, je důležité, aby uživatelé chráničů zvýšili při komunikaci hlasitost své řeči.

Varovné, výstražné a vyzývací signály v hlučném prostředí by měly být zvoleny tak, aby je uživatelé chráničů sluchu mohli slyšet. Slyšitelnost signálů by měla být v praxi ověřena.

individuální chrániče sluchu ePRO-EROchrana sluchu pro muzikanty - Hi-Fi špunty do uší ER-20 maxi / EtyPlugsV pracovním prostředí, kde je důležitá srozumitelnost řeči, rozpoznání informačních zvuků a výstražných signálů, jsou vhodné chrániče sluchu s plošnou útlumovou charakteristikou (ePRO-ER, ER-20).

 

Pokud jsou hladiny hluku tak vysoké, že ruší (maskují) slyšitelnost signálů, je nezbytné přijmout další opatření, jako např. výstražná světla či vibrační desky.

Určitá pracoviště (střelnice, lomy) nebo povolání (piloti, kameramani atp.) vyžadují velmi účinnou ochranu sluchu při zachování dostatečné srozumitelnosti řeči a varovných signálů. Řešením mohou být chrániče sluchu s amplitudově závislým útlumem nebo mušlové chrániče sluchu s elektronickými komunikačními systémy.

Aktualizováno 19. 3. 2016.