Používáním e-shopu dáváte najevo svůj souhlas s využíváním cookies. Nesouhlasím s použitím cookies v tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).
X
kategorie
INFORMACE K EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Bolest uší v letadle

EarPlanes - "špunty do uší" do letadla

Z internetových diskusí na téma "bolest uší v letadle":

"Už jako dítě jsem při cestách letadlem začala pociťovat problémy při přistávání. Neuvěřitelné bolesti ucha, tlak v uchu, zalehlé uši jsem mívala tak, že jsem dva dny neslyšela. Měla jsem strach z přistávání, protože jsem vždy očekávala, že mi to ucho musí zákonitě prasknout, kolikrát jsem přistávala s brekem a nejen, když jsem byla mladší, občas i teď..."

"Při změně tlaku v letadle (start a přistání) mi bolestivě zalehnou uši ( i když letuška se dušuje, že jde o velmi pozvolný manévr a přetlaky fungují jak mají) a vydrží jim to třeba 3 dny (pocit, že jste pod vodou + nepříjemný, bolestivý tlak)."

"Strašně mě bolí uši v letadle, když se má začít pomalu přistávat. Je to tak nesnesitelná bolest, že jsem myslela, že mi praskne celá hlava tím tlakem. Jakmile pilot oznámí, že budeme pomalu přistávat, tak je to hrozný. Než se mi to vrátí do pořádku, celý den mi v uších ještě praská."

 

Je tohle i Váš případ? Trápí Vás bolest uší v letadle a zalehnutí uší při startu a přistání letadla?

Máme pro Vás EarPlanes - patentované "špunty do uší" z USA! EarPlanes zmírňují bolest a tlak v uších při startu a přistání letadla. 

EarPlanes získaly v červenci 2002 v testu renomovaného spotřebitelského časopisu ÖKO - TEST ocenění SEHR GUT (velmi dobré).

EarPlanes (Ear Planes) - recenze našeho zákazníka z Prahy:

"Dobrý den,

chtěl bych se podělit o pozitivní zkušenosti s EarPlanes.

Letěl jsem z Ženevy do Berlína a za 3 dny zpět a oba lety byly s EarPlanes v pohodě. Při letu tam mne trochu zlobilo pravé ucho, ale ve srovnání s několika lety bez EarPlanes, kdy jsem se modlil, abychom už byli na zemi a přestala ta strašná bolest pod ušními boltci, se to nedá srovnat.

Možná tomu pomohla i kombinace léků, které jsem takticky použil, a vřele bych tuto přípravu doporučil i dalším cestovatelům s obdobnými problémy:
- než jsem nastoupil do letadla, tak jsem si na doporučení ORL lékaře aplikoval nosní kapky (ty roztáhnou dýchací cesty a uvolní i Eustachovu trubici)
- dále jsem užíval 2x denně po dobu 1 týdne Clarinase (ta je ale na předpis - zmírňuje příznaky spojené se sezónní alergickou rýmou)
- 2 dny před odletem jsem si "vyčistil" uši ušní svící
- při cestě zpět jsem si před odletem dal Ibuprofen 400 (pobolívala mne celý den hlava) - to neuškodí a utlumí případnou bolest
- žvýkačka při startu i přistání, případně i průběžné popíjení vody
...a 1 pivo a čokoládu na nervy :-) - přestože strach z letadel nebo z létání jako takového nemám

Můj let byl krátký (asi 1,5 hod. ve vzduchu - což je ale většina letů po Evropě). Naše letová výška byla asi 11.300 km - nejsem pilot, ale myslím, že o moc výš už se normálně nelétá, takže by nemělo být hůř. Kdyby let měl být delší, asi bych před přistáním zopakoval dávku nosních kapek a Ibuprofen si dal později. Také bych si asi "nahoře" EarPlanes vyndal, přeci jen po 2 hod. ucpávky trochu tlačí. Nebo bych je možná dokonce nasadil až před začátkem klesání, protože problémy s tlakem v uších při vzletu nemám. Ale pro jistotu jsem EarPlanes aplikoval jakmile se zavřely dveře letadla a vyndal je až na letišti cca 15 minut po přistání, když jsem měl pocit, ze už se tlaky zcela vyrovnaly.

Ještě k lékům: protože moje problémy zřejmě pochází z alergie, dlouhodobě užívám Xyzal, což je antihistaminikum. Pokud  máte "napuchlé" sliznice v nose, rozhodně doporučuji zajít jak na ORL, tak na alergologii. Budou totiž napuchlé i dutiny v hlavě a Eustachova trubice, což je příčina obtíží s vyrovnáváním tlaku v uších při létání - zúženým průchodem Eustachovy trubice není dostatečně rychle vyrovnáván tlak u uších při prudké změně výšky během startu a přistání letadla (totéž se týká změny hloubky při potápění)."

 

podkategorie
+
výrobci
+
cena
+
parametry
+
dostupnost
+
výrobci
parametry
SNR (Single Number Rating) - jednočíselné hodnocení útlumu chráničů v dB
+
dostupnost
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 13
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 13