RECENZE A ČLÁNKY

Špunty do uší pro muzikanty a DJe:

egger ePRO-ER

egger ePRO-ER špunty do uší pro muzikanty

• recenze chráničů ePRO-ER najdete na stránce produktu pod záložkou DISKUSE

Alpine PartyPlug

• recenze anglicky: http://www.amazon.co.uk/product-reviews

Alpine MusicSafe Classic

Alpine MusicSafe Classic

• recenze anglicky: http://www.amazon.com/Alpine-Hearing-Protection-MusicSafe-Classic/product-reviews

ER 20 (ETYplugs)

ER-20-Etyplugs

• recenze anglicky: http://www.amazon.com/Etymotic-Research-Protection-Earplugs-Standard/product-reviews


Články:

Mladých s poruchami sluchu přibývá. Je to hlasitou hudbou, říká lékařka.

Stále víc mladých lidí ve věku 16 až 18 let končí v péči lékařů na ORL klinice Fakultní nemocnice v Plzni. Trápí je totiž poruchy sluchu způsobené poslechem hlučné hudby, říká v rozhovoru pro idnes.cz plzeňská foniatrička MUDr. Vohlídková.


DJ Jay Beck www.jaybeck.eu

Jay Beck: "Milujete hudbu? Milujte svůj sluch!"

Článek DJe, skladatele a producenta Jay Becka s odpověďmi MUDr. Jakuba Dršaty, Ph.D. z Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Fakultní nemocnice Hradec Králové, Univerzity Karlovy v Praze a Lékařské fakulty v Hradci Králové na dotazy z terénu od clubberů, DJů a muzikantů.

Určitě znáte ten pocit, kdy přijdete z párty nebo koncertu do tiché místnosti a najednou si uvědomíte, že s vašima ušima není něco v pořádku. Píská vám v nich, špatně slyšíte a cítíte se unavení. Každý to tak máme a bereme to jako samozřejmou daň, kterou si každý mejdan od nás vezme. Bohužel jen malá část lidí ví, že tato daň nekončí jen těmi pár hodinami zhoršeného sluchu, ale že s každou párty se nám zničí nezanedbatelná část sluchových receptorů, které se nám už nikdy v plné míře neobnoví! A proč to všechno? Zkusme si odpovědět, kdo z nás by vydržel bez vnímání světa pomocí sluchu? Kdo z nás by si dokázal představit svět bez hudby? Jestli s touto představou máte problém jako já, tento článek je směřovaný právě pro vás!

Pokračování zde: http://www.techno.cz/rozhovor/39737/jay-beck-milujete-hudbu-milujte-svuj-sluch


Zdravotní účinky hluku

Článek o vlivu hluku na lidské zdraví ze stránek Státního zdravotního ústavu.


Jiří Rokoský www.avmania.cz

Rozhovor na téma: sluch a jeho poškození

MUDr. Jakub Dršata, Ph.D. poskytl cenné odpovědi na často kladené otázky. Šetřete na chvíli sluch a zaměstnejte zrak.

Sluch patří mezi smyslové orgány umožňující kromě pasivní komunikace vnímat také radost zprostředkovanou reprodukčním zařízením. Jen málokterý sluchově zdravý člověk si dokáže představit omezení schopnosti vnímat zvuky, o úplné ztrátě sluchu nemluvě. O lidech, kteří propadli poslechu hudby, sledování filmů, či hraní na hudební nástroj, to platí dvojnásob.
Sluch mohu s trochou nadsázky přirovnat k botám. Na začátku jsou nové, nablýskané a pohodlné. Postupem času se jejich vlastnosti mírně mění, podrážka netlumí tolik nerovností, povrch se odírá. Pokud s nimi budeme podstupovat náročné situace, může dokonce dojít k nenávratnému poškození, jejich životnost lze ale prodloužit šetrným zacházením a vhodným ošetřováním. Analogie se rozchází především u konce. Když zničíte boty, dáte je ševci nebo v případě neopravitelné vady koupíte nové. Když si poškodíte sluch, navštívíte lékaře a...

prof. MUDr. Jiří Havránek, CSc. www.vesmir.cz

Bylo by u hudebních zvuků žádoucí respektovat jejich duchovní rozměr

X

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním e-shopu dáváte najevo svůj souhlas s využíváním cookies.

Souhlasím
Nastavit