INFORMACE K EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

egger ePRO-ER špunty do uší na míru 1 pár

Na zakázku do 3-4 týdnů (platba předem)
4 900 CZK (200.82 EUR)
pár
katalogové číslo: E15710
záruka:24 měsíců
výrobce:egger Otoplastik + Labortechnik GmbH
věrnostní body:130
cena bez DPH:4 049,59 CZK (165.97 EUR)
cena vč. DPH:4 900 CZK (200.82 EUR)
dárek:Dárkový poukaz Auris Audio
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze

Výsledek obrázku pro ce značkaFantasticky pohodlné a nenápadné špunty do uší pro muzikanty, DJe, zvukaře a hudební fanoušky. Útlum bez zkreslení. Ideální ochrana sluchu na koncerty, party, disco a hudební festivaly. Výroba na míru podle otisků uší. Tři možnosti útlumu: 9 dB, 15 dB nebo 25 dB.

Chraňte si sluch a vychutnejte si zvuk věrný originálu!

Běžně používané jednorázové „špunty do uší“ nejsou k ochraně sluchu pro hudebníky a podobné profese vhodné hlavně ze dvou důvodů - jejich útlum je v mnoha případech zbytečně vysoký a zároveň výrazně zkreslují zvuk, zejména v oblasti vysokých frekvencí. Revoluční akustické filtry ER americké firmy Etymotic Research poskytují plošný akustický útlum v rozsahu 125 – 8000 Hz. Útlumový efekt je stejný, jako když snížíte ovladačem hlasitost např. na svém rádiu. Výsledný zvuk je tišší, bezpečný pro Váš sluch a přitom stále věrný originálu.

Chrániče ePRO-ER jsou tedy vhodné pro muzikanty, DJe, zvukaře a všechna ostatní povolání, kde je důležitá účinná ochrana sluchu při zachování přirozeného, nezkresleného zvuku. Pravidelné požívání chráničů sluchu ePRO-ER při zkouškách, hraní na pódiu nebo při poslechu hudby ochrání Váš sluch před poškozením hlasitými zvuky, které mohou narušit citlivé vláskové buňky ve vnitřním uchu, což může vést ke ztrátě sluchu a vzniku tinnitu (ušních šelestů, zvonění v uších). Chrániče ePRO-ER ocení samozřejmě také audiofilové a hudební fanoušci.
 
Díky výrobě na míru z pružného silikonu chrániče v uších netlačí ani při dlouhodobém použití, perfektně sedí, snadno se zavádí do uší i vyjímají. Údržba chráničů je rychlá a jednoduchá.
 
Útlum chráničů závisí na typu použitého akustického filtru: ER 9 (SNR 11 dB), ER 15 (SNR 15 dB) nebo ER 25 (SNR 25 dB) - viz graf níže.

egger ePRO-ER - individuální chrániče sluchu pro DJe (David Nováček www.davidnovacek.com)

Všechny námi nabízené individuální chrániče sluchu proti hluku jsou CE certifikované dle normy EN 352-2, odpovídají požadavkům NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/425 ze dne 9. března 2016 o osobních ochranných prostředcích a normy ČSN EN 458 a jsou vhodné k ochraně sluchu v pracovním prostředí. Používané materiály jsou testované na biokompatibilitu. EU prohlášení o shodě ke stažení zde.

Zhotovení otisků uší (nepřesně "odlitky uší") není zahrnuto v ceně chráničů. Vrácení otisků zvukovodů není garantováno, neboť v průběhu výroby může dojít k jejich znehodnocení.

V případě větších zakázek pro orchestry, kapely, hudební školy atp. Vám rádi zpracujeme individuální cenovou nabídku. Kontaktujte nás telefonicky nebo e-mailem pro bližší informace.

Hi-Fi chrániče sluchu ePRO-ER – útlumová charakteristika:

Vybrat si můžete ze tří typů filtrů ER, podle požadovaného útlumu: ER 9, ER 15 nebo ER 25 - viz tabulka:
ePRO-ER individuální hi.-fi špunty do uší pro muzikanty a DJe
 
Můžete si zvolit barvu filtrů - buď průhlednou nebo tělovou (béžovou), případně modrý filtr do levého chrániče a červený filtr do pravého chrániče.
náhradní filtry ER (ePRO-ER, Elacin ER)
Filtry mají stejné rozměry a jsou vzájemně jednoduše vyměnitelné - viz návod:

ePRO-ER výměna filtrů ER

Vzhledem k tomu, že hudebníci zkoušejí a vystupují v mnoha různých prostředích a jsou často vystaveni vysokým hladinám hluku, někdy i po dlouhou dobu, mohou potřebovat různou úroveň ochrany sluchu podle konkrétní situace. Pak je vhodné pořídit si dvě nebo tři sady filtrů. Někteří hudebníci také používají jeden typ útlumového filtru v jednom uchu a jiný typ v druhém uchu, v závislosti na zdroji zvuku a jeho umístění (např. kytarista může využít silnější úroveň ochrany na uchu, kterým stojí blíže bubeníkovi).
Doporučujeme Vám pořídit si dvě sady filtrů (základ -15dB a k nim - 25dB nebo - 9dB) na výměnu. Úroveň útlumu je vyznačena na obrubě každého filtru, pokud se však rozhodnete zakoupit si více sad filtrů s odlišným útlumem, je vhodné zvolit pro jednotlivé sady filtrů odlišné barvy, kvůli jejich snadné identifikaci.
 

Hi-Fi chrániče sluchu ePRO-ER – doporučené oblasti využití:

Etyplugs/ER 20 - doporučené oblasti použití

Chrániče sluchu ePRO-ER byly navrženy americkou firmou Etymotic Research jako profesionální ochrana sluchu pro muzikanty, zvukaře a podobné profese, ale jsou vynikajícím řešením i v mnoha dalších odvětvích, kde je důležitá spolehlivá ochrana sluchu při zachování dobré srozumitelnosti řeči a slyšitelnosti výstražných signálů.

Elacin ER oblasti použití

Hi-Fi chrániče sluchu ePRO-ER – vlastnosti, údržba, životnost:

Podstatný rozdíl mezi jednorázovými „špunty do uší“ a „špunty do uší pro muzikanty“ ePRO-ER je také v manipulaci, komfortu, údržbě a životnosti.
 
Zavádění univerzálních ušních ucpávek může být hlavně u úzkých nebo výrazně zahnutých zvukovodů problematické a nepříjemné. Univerzální špunty do uší také více či méně tlačí na zvukovodový kanál. Oproti tomu chrániče sluchu ePRO-ER, které jsou vyrobené na míru přesně podle otisku zvukovodu konkrétního uživatele, zasunete do zvukovodu bez problémů. Díky výrobě na míru tyto chrániče sluchu v uších dokonale sedí, netlačí a perfektně těsní.
 
ePRO-ER můžete – na rozdíl od pěnových ušních ucpávek - po každém použití snadno očistit od ušního mazu, případně i vydezinfikovat. Pravidelné čištění chráničů sluchu je velmi důležité, zejména  pokud je používáte pravidelně několik hodin v kuse. Nánosy ušního mazu (cerumenu), potu, šupinek kůže a dalších nečistot jsou totiž živnou půdou pro mikroorganismy, které mohou způsobit v uších zánět.
 
Další předností individuálních chráničů sluchu ePRO-ER je jejich životnost v řádech let. Poskytovaná záruka na chrániče ePRO-ER je 2 roky. Pokud se však budete o svoje chrániče dobře starat a nezmění se Vám výrazně tvar zvukovodu (např. v důsledku výrazné změny váhy), mohou Vám chrániče sloužit až 6 let.

Hi-Fi chrániče sluchu ePRO-ER – údržba:

Základní údržba chráničů ePRO-ER spočívá v čištění odlitků jemnou tkaninou navlhčenou vodou. Pokud chcete chrániče vodou omýt, vždy předem z odlitků vyjměte filtry, do kterých nesmí vniknout voda. Před uskladněním nebo dalším použitím chrániče pečlivě osušte čistou tkaninou. Nikdy k čištění Cedis čisticí mini spray a mikrovláknová utěrkachráničů nepoužívejte chemická rozpouštědla, abraziva nebo kartáčky. Ušní maz odstraňte ze zvukovodného kanálu chráničů pomocí přiloženého čisticího nástroje.
Na údržbu individuálních chráničů sluchu existují také speciální čisticí a dezinfekční přípravky na otoplastiky. Tyto přípravky Vám při používání chráničů sluchu poskytnou dlouhodobou antimikrobiální ochranu. V našem e-shopu najdete takových přípravků několik, v různých formách balení – do kapsy i na cesty - včetně nejmodernějších přípravků na bázi nanotechnologií, které mají několikadenní ochranný účinek. Jedná se o účinnou prevenci ušních zánětů. Na čištění chráničů ePRO-ER jsou nejpraktičtější Cedis vlhčené čisticí ubrousky nebo čisticí Cedis mini spray.

Hi-Fi chrániče sluchu ePRO-ER – materiál, barevné možnosti, povrchová úprava:

Chrániče sluchu ePRO-ER se vyrábí z pružného silikonového materiálu EGGER FLEX o tvrdosti 70 stupňů Shore A. Vybrat si můžete z následujících barev a provedení:

Barvy označené hvězdičkou jsou v základní ceně, ostatní barvy jsou za příplatek:

 EGGER FLEX 70 SHORE barvy

ePRO-ER barevné provedeníePRO-ER ukázka barevného provedení (černý mat)

Provedení:
ePRO-ER / Elacin ERbez úchytu

ePRO-ER / Elacin ERs úchytem

Povrchová úprava:

Nabízíme Vám 2 možnosti povrchové úpravy - lak (v základní ceně) nebo nano lak s ionty stříbra (za příplatek), poskytující ochranu proti mikrobům a usazování cerumenu (ušního mazu).

Hi-Fi chrániče sluchu ePRO-ER – cena:

Základní cena zahrnuje:
 • individuální chrániče sluchu ePRO-ER (1 pár) s filtry ER 9, 15 nebo 25 ve Vámi zvolené barvě
 • standardní barvu chráničů* (průhledná bezbarvá nebo průhledná narůžovělá)
 • lak
 • barevné označení pravého / levého chrániče
 • Cedis Gel s Aloe vera pro pohodlné zavádění chráničů do uší, příjemné nošení a péči o pokožku zvukovodu
 • čisticí nástroj s očkem na odstranění ušního mazu
 • čisticí a dezinfekční Cedis kapesníček
 • polstrované pouzdro s klipsem

spunty do usi egger baleniukázka balení

Za příplatek Vám nabízíme další úpravy - cenu zjistíte kliknutím na odkaz:
 
Nano lak - antibakteriální úprava individuální otoplastiky / 1 ucho

Nano lak - antibakteriální povrchová úprava

logo egger

Vaše jméno nebo logo

barva egger

Barva na přání

spojovací lanko

Spojovací lanko

Detekční kulička - úprava individuální otoplastiky / 1 ucho

Detekční kulička

Chrániče od nás dostanete s vybranými filtry ER. Kromě toho si ještě můžete vybrat filtry ER o jiném útlumu na výměnu podle potřeby. Cena filtrů se vztahuje na 1 ks.
Náhradní filtr ER 9 pro chrániče sluchu ePRO-ER / Elacin ER Náhradní filtr ER 9
Náhradní filtr ER 15 pro špunty do uší ePRO-ER / Elacin ER Náhradní filtr ER 15
Náhradní filtr ER 25 pro špunty do uší ePRO-ER / Elacin ER Náhradní filtr ER 25

 

Jak objednat Hi-Fi chrániče sluchu ePRO-ER?

Vložte zboží do "Košíku" a proveďte objednávku.

V poznámce k objednávce v posledním kroku objednávky veďte svoje konkrétní požadavky na provedení chráničů:

 1. útlum: 9, 15 nebo 25 dB
 2. barva odlitků (viz možnosti výše)
 3. barva filtrů (průhledná, modrá (L ucho), červená (P ucho), béžová)
 4. úchyt ano/ne? (úchyt z ucha nevyčnívá ani v uchu nijak nepřekáží; pro vyndavání chráničů z uší není nutný - bez úchytu však nejde k chráničům připevnit spojovací lanko)
 5. lanko? - případně vložte lanko do košíku jako samostatnou položku
 6. povrchová úprava odlitků: standard lak (v základní ceně) nebo antibakteriální nano lak (za příplatek), případně vložte nano lak do košíku jako položku, a to 2 x (1 x levé, 1 x pravé ucho)
 7. pokud chcete mít možnost příležitostné změny útlumu, vložte do košíku další 2 ks filtrů s odlišným útlumem
 8. chcete-li na tvarovky laserem vygravírovat logo, Vaše jméno nebo název kapely, vložte do košíku úpravu "Logo nebo Custom Marking", v poznámce k objednávce uveďte barvu loga a zašlete nám podklady e-mailem v křivkách (grafický formát EPS, AI nebo CDR)
Po přijetí objednávky Vás budeme během několika hodin kontaktovat a doporučíme Vám nejbližší foniatrické nebo ORL pracoviště, kam se můžete objednat na zhotovení otisků uší.
otisky
Otisky musí sahat za druhý záhyb zvukovodu, nesmí jevit žádné defekty a nesmí být v přepravním obalu smáčknuté. Ideální je malá pevná krabička volně vystlaná např. zmuchlaným papírovým ubrouskem. Otisky zašlete na adresu:

Naděžda Hošťálková - Auris Audio
Liliová 2193/31
326 00 Plzeň - Východní Předměstí

Vyčkejte potvrzení přijetí otisků a platby.
 
V případě větších zakázek pro pracovní kolektivy, kapely, orchestry atp. Vám rádi zpracujeme individuální cenovou nabídku. Kontaktujte nás telefonicky nebo e-mailem pro bližší informace.

Hi-Fi chrániče sluchu ePRO-ER - záruka, životnost:

Poskytovaná záruka je 24 měsíců, z toho 6 měsíců na přizpůsobení. Životnost chráničů můžete podstatně ovlivnit šetrným zacházením a dobrou péčí v souladu s návodem k použití. Pokud se Vám nezmění tvar ucha, např. v důsledku velkého váhového úbytku, mohou Vám chrániče dobře sloužit až 6 let.

Z hlediska životnosti filtrů je důležité zabránit vniknutí tekutiny dovnitř filtru při údržbě chráničů, pozor též na pocení, déšť atd.

Hi-Fi chrániče sluchu ePRO-ER - adaptace uživatele:

Jsou hudebníci, kteří si na individuálně zhotovené chrániče sluchu zvyknou téměř okamžitě. Někteří hudebníci, zvláště ti, kteří hráli mnoho let bez chráničů sluchu, mohou potřebovat nějakou dobu na přivyknutí. Hudebníci při používání chráničů sluchu ePRO-ER mnohdy uvádějí úlevu od tinnitu (hučení, pískání v uších), absenci posunu sluchového prahu a snížení únavy po zkouškách a vystoupeních. Členové např. pochodových orchestrů často zjistí, že jako skupina slyší a hrají s chrániči sluchu lépe. Při vysokých hladinách hluku je totiž sluch přetížený a sluchový vjem zkreslený, takže je obtížné slyšet jednotlivé nástroje. Díky hi-fi chráničům sluchu je toto zkreslení potlačeno a nástroje jsou jasně slyšet.

Důležitý tip: chrániče nezavádějte do zvukovodů nasucho, násilím. Používejte přiložený Cedis gel - před zavedením chráničů do uší naneste 1 kapičku gelu na špičku ukazováku a gelem buď potřete vstup do zvukovodu nebo jej naneste na zvukovodovou část odlitku. Cedis gel funguje jako lubrikant, usnadňující pohodlné zavádění chráničů do uší, pomáhá chrániče dotěsnit v uších a jemně pečuje o pokožku zvukovodů.

Odlitky chráničů nesmí v žádném případě v uších tlačit. Pokud by Vám chrániče neseděly - to jest tlačily by Vás nebo by netěsnily, případně by nevyhovovaly po zvukové stránce (okluzní efekt - poslech jako "ze sudu") - máte nárok na předělání zdarma. Za tímto účelem může být třeba dodat nové otisky uší.

I ten nejzkušenější, nejpečlivější specialista na individuální chrániče sluchu musí někdy nějakou zakázku předělat. Roli v celkové spokojenosti zákazníka hraje to, zda odlitky v uších dobře "sedí", jestli jsou pohodlné i při dlouhodobém používání, zda dobře těsní a jestli vyhovují po zvukové stránce. Zvukovody nejsou statické - pohybují se a mění tvar a některé uši jsou prostě poněkud "náročnější" než jiné. U úzkých zvukovodů může být výzvou dosáhnout ideálních výsledků vzhledem k rozměrům zvukovodů limitujícím zachování ideální délky chráničů a průměru zvukového kanálu.

Hi-Fi chrániče sluchu ePRO-ER  - více informací:

Máte nějaké dotazy k Hi-Fi chráničům sluchu ePRO-ER ?
Volejte Naděždu Hošťálkovou - tel.: +420 775 313 003 - kterýkoliv pracovní den mezi 10:00 a 17:00 hod.
 
ePRO-ER je obchodní značka, pod kterou jsou individuální Hi-Fi chrániče sluchu ER (na americkém trhu známé pod názvem Musicians Earplugs, na evropském trhu jako Elacin ER, Earpro Custom, OtoBlast ER atp.) vyráběny renomovanou německou firmou egger Otoplastik + Labortechnik GmbH. Akustické filtry ER jsou patentovaným vynálezem americké firmy Etymotic Research, www.etymotic.com.
 
(aktualizace 2. 1. 2020)
Názor na špunty Elacin ER
08.01.2015 08:44:16
uživatel:
Na tlumiče Elacin ER jsem přešel z univerzálních tlumičů. Z mého pohledu poskytují nesrovnatelně vyšší pohodlí i kvalitu zvuku, který se ke mně dostane. Byl jsem velmi příjemně překvapen rozsahem frekvencí, které slyším, protože většina standartních špuntů utlumuje výšky a je slyšet pouze dunění. Zde je slyšet celé spektrum a je to jako kdybych si ztlumil rádio. Vzhledem k tomu, že naše kapela se zaměřuje na jazzovou reprodukci, je zde velká náročnost jak na kvalitu zvuku, tak i reprodukce je tišší než např. v rockové kapele. Filtry které se do špuntů dávají splňují i tyto "náročnější" požadavky. Obrovskou výhodou je možnost jejich výměny za slabší nebo naopak za filtry s vyšším útlumem. Já mám sady 2 (9 db na koncerty, kdy chci slyšet více a 15 db do zkušebny kde je úroveň hluku vyšší). Michal Lehký, klavírista Pilsner Jazz Band (reagovat)
Kvalita a pohodlí
16.02.2015 17:36:37
uživatel:
Tlumiče Elacin ER používám třetí rok. Víc než deset let trpím tinitem a během těchto let jsem vyzkoušel kdeco. Jako kytarista potřebuji slyšet střední a vysoké frekvence. Běžné špunty výšky zruší, Etymotic ER20 už jsou lepší, ale ne příliš pohodlné. Rozhodl jsem se místo jednoho kytarového efektu za 4,5 tisíce koupit tyto "špunty na míru". Jsou pohodlné, mohu s nimi komunikovat, kytaru slyším tak jak potřebuji. Jistěže je nutné si na cokoli v uchu zvykat, ale radím každému muzikantovi, který má v kapele bicí a tudíž nezbytnou vyšší hladinu zvuku - nečekej na tinitus! Pokud máš rád hudbu a chceš ji hrát celý život, nech si poradit. Několik žáků z mé kytarové školy (15-18 let) už pocítilo po hlučném koncertě pískot, který se nedal vypnout. Jednomu pomohly kapačky, jinému ne. Važte si zdraví a chraňte si sluch. Tahle investice se stoprocentně vyplatí. Ota Pinkner, kytarová škola K-studio, Brno (reagovat)
Tlumič pro DJe/zvukaře
02.04.2015 13:09:39
uživatel:
Nenechte se zaskočit vyšší cenou, pokud jste DJ nebo zvukař, a trpíte částým pískáním v uších, nebo jinými šelesty způsobené nadměrným hlukem na párty, musím zde přidat 100% doporučení těchto špuntů do uší. Já osobně vyzkoušel verzi 25db, i verzi 15db, pro lepší a citlivější hraní a zvukařinu pro všechny musím doporučit spíše 15db verzi (25db tlumí hrozně moc, to je spíš na stavbu, i na festivalech je 15db akorát). Dá se s nimi perfektně bavit s lidmi, a zároveň vám neuniká nic okolo (chvílemi se mi dokonce zdá, že se špunty je zvuk daleko čistější, než mé vlastní ucho).. já osobně s nimi i přímo hraji, a dokonce s velkými sluchátky, které mi překrývají ucho nemám problém, akorát si musíte dát všechno u sebe za pultem trochu víc nahlas na připoslechu, to dá rozum.. za pár měsíců používání jsem nepostřehl žádné defekty ve svých výkonech, a uši konečně mají víc klidu a musím říct, že i o dost lépe slyším.. nyní si beru špunty defakto všude kde se dá, i když se jdu jen bavit s kamarády. Jak říkám, pokud jste DJ, zvukař, nebo děláte jinou práci v hudebním průmyslu, a uvažujete, tak kupujte. Zároveň přístup AURIS audio perfektní, v první várce mi jeden špunt lehce neseděl, a pořídíl jsem si 25db verzi, kterou jsem pak měnil za 15db verzi, do 14 dní proběhla ZDARMA oprava, výměna, zaslání, prostě vše.. naprostá spokojenost, dávám firmě i špuntům 10/10.. cena pro mne v tomto ohledu nehrála roli, a i kdyby, u tohoto zboži jsem opravdu dostal to, co jsem očekával, možná ještě více. Tomáš Kuna, Ostrava - dj, producer a kameraman - RED EYE production (reagovat)
David Novacek:
10.07.2015 08:23:33
uživatel:
Všem mohu doporučit. Jsem nad míru spokojen jak s kvalitou výrobku, tak s přístupem Auris-Audio :-) (reagovat)
Zkušenosti s chrániči
26.02.2016 00:22:51
uživatel:
Chrániče sluchu jsem použil již při několika příležitostech, od jazzových koncertů přes elektroniku, po vlasní vystoupení. Vždy jsem byl velice mile překvapený malým zkreslením i velice pohodlným usazením do zvukovodu, které prostě drží. Před zakoupením výrobku jsem používal univerzální chrániče, u kterých mi z uší trčely malé stopky. Kromě toho, že se mě občas někdo zeptal, co se mi to děje s ušima, jsem nemohl používat univerzální chrániče při DJingu, kde neustále kvůli monitoringu nasazujete a sundáváte sluchátka. Stopky tomu zavazely. Nejen, že jsem je musel na pár hodin vytáhnout z uší, zrovna ve chvíli, kdy od blízkých monitorů dostáváte nejvyšší akustický tlak, nedosahovaly takové kvality zvuku jako výrobek od vás, vyžadovaly v průběhu večera neustálé korekce usazení do zvukovodu, které značně ovlivňovaly hlasitost. Váš výrobek beru za dobrou investici, která rozhodně stojí za to. Díky za něj. Radek Strnad, velký hudební fanoušek, Praha (reagovat)
eProER
26.02.2016 13:00:19
uživatel:
Chrániče sluchu skvěle drží a jsem velice spokojený. Premiéru jsme spolu měli na koncertu Slipknot a po dlouhé době mi nepískalo v uších, takže 105% spokojenost (reagovat)
Spokojenost
11.10.2016 21:33:04
uživatel:
Jsou velmi pohodlné, skoro o nich člověk neví ani po několika hodinách. Zvuk je poměrně dost věrný, tj. vyrovnaný. Vlastním po bezproblémové výměně nejslabší filtry a jsem velmi spokojen. Petr Pospíšil, kontrabasista. (reagovat)
Přidat příspěvek do diskuze.
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

X

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním e-shopu dáváte najevo svůj souhlas s využíváním cookies.

Souhlasím
Nastavit