X

Používáním e-shopu dáváte najevo svůj souhlas s využíváním cookies.

Nesouhlasím s použitím cookies v tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

kategorie
INFORMACE K EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Špunty do uší pro motorkáře a čtyřkolkáře Alpine MotoSafe
-19%

Alpine MotoSafe špunty do uší na motorku - 1 pár

Skladem
649 CZK (24.68 EUR)
pár
katalogové číslo: AHP111.23.101
EAN: 8717154020045
záruka:24 měsíců
výrobce:Alpine Hearing Protection
věrnostní body:14
cena bez DPH:536,36 CZK (20.39 EUR)
cena vč. DPH:649 CZK (24.68 EUR)
původní cena:799 CZK (30.38 EUR)
sleva:150 CZK (5.7 EUR) (18.77%)
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze

Alpine MotoSafe™ jsou jedinečné "špunty do uší" pro motorkáře. Uslyšíte s nimi všechno, co potřebujete, a zároveň si chráníte sluch.

Chrániče sluchu na motorku Alpine MotoSafe™ jsou vybaveny dvěma sadami výměnných "wind noise" filtrů s dvěma úrovněmi útlumu (standardní a vysokou). Tyto speciální protihlukové filtry zajišťují při jízdě na motorce optimální ochranu sluchu a zároveň umožňují slyšet okolní zvuky a komunikovat.  Zelené filtry poskytují útlum vhodný pro většinu situací, žluté filtry poskytují ochranu sluchu při expozici extrémnímu hluku. To nabízí motocyklistům volbu správného útlumu pro každou situaci.

Špunty do uší na motorku   Špunty do uší na motorku Alpine Motosafe

+ pouzdro a 1 náhradní lamelová čepička ZDARMA!

Všechno, co potřebuju slyšim, a nekurvim si sluch foukáním větru nebo hlukem motoru.

A doporučoval bych to i všem ostatním, obzvlášť lidem s laděnýma koncovkama, jestli nechcete ve čtyřiceti nosit naslouchátko!!

Více na: http://www.motorkari.cz/tema/?t=61529
Copyright © Motorkari.cz
Všechno, co potřebuju slyšim, a nekurvim si sluch foukáním větru nebo hlukem motoru.

A doporučoval bych to i všem ostatním, obzvlášť lidem s laděnýma koncovkama, jestli nechcete ve čtyřiceti nosit naslouchátko!!

Více na: http://www.motorkari.cz/tema/?t=61529
Copyright © Motorkari.cz

Při rychlostech nad 100 km v hodině je jezdec na motorce vystaven hluku překračujícímu 90 dB, což představuje značné riziko poškození sluchu. Motocyklistům ale nepoškozuje sluch jen zvuk stroje a okolní dopravy. S narůstající rychlostí jízdy se přidává ještě tzv. hluk větru - anglicky wind noise. Viz údaje ALPINE o síle hluku větru při různých rychlostech: 

Rychlost Hluk větru
100 km/h 94 dB
120 km/h 98 dB
140 km/h 102 dB
160 km/h 106 dB

Nejen, že hluk větru vede ke zhoršování sluchu, ale rovněž přispívá k únavě a snižuje koncentraci při jízdě. Přitom rozsáhlý test renomovaného německého motocyklistického časopisu Motorrad (zveřejněný v červencovém čísle r. 2005) prokázal, že ani jedna moto helma neposkytuje proti hluku větru dostatečnou ochranu.

Kdy vlastně začíná hluk poškozovat sluch?

Málokdo má reálnou představu, od jakých hodnot je hluk vlastně pro sluch nebezpečný. Zde je několik konkrétních čísel: například pouhých 15 minut strávených v hluku o hladině 100 dB představuje pro sluch stejnou zátěž jako 8 hodin v prostředí o hladině hluku 85 dB (viz tabulka níže), což je hladina hluku, od které jsou zaměstnanci podle zákona POVINNI používat při práci chrániče sluchu.

Argumenty typu: "nepotřebuji žádnou ochranu - jsem na hluk zvyklý", "špunty do uší jsou trapné a obtěžují mě" případně "jestli ohluchnu, začnu nosit sluchadla pro nedoslýchavé..." neobstojí. Hlukem vyvolané poškození sluchu se totiž vyvíjí postupně po delší dobu, i několik let. Proto si mnohdy člověk vůbec neuvědomí, že ztrácí sluch. A když si konečně všimnete, že se něco děje (hůře slyšíte, jste přecitlivělí na hluk, zvoní Vám v uších), je už příliš pozdě, protože hlukem způsobené poškození sluchu je nevratné. Sluchadla pro nedoslýchavé Vám sluch nevrátí, pouze Vám umožní využít jeho zbytky. 

Riziko poškození sluchu hlukem závisí na síle hluku a době, po kterou hluk na Váš sluch působí. Následující tabulka uvádí, jak dlouho můžete být v hluku o určité hladině bez nebezpečí poškození sluchu:

Ekvivalentní hladina akustického tlaku A Limit pro expozici nechráněného sluchu
Hodiny Minuty Vteřiny
85 dB 8    
88 dB 4    
91 dB 2    
94 dB 1    
97 dB - 30  
100 dB - 15  
103 dB - 7 30
106 dB - 3 45
109 dB - 1 53
130-140 dB - - <1

 

Z těchto čísel jasně vyplývá, že při hladině hluku kolem 100 dB byste neměli na motorce být bez chráničů sluchu delší dobu, než 15 minut!

Řešením jsou špunty do uší na motorku Alpine MotoSafe™ od Alpine Hearing Protection.

Vlastnosti Alpine MotoSafe™:

  • cedisoptimální ochrana sluchu proti hluku větru
  • bezproblémová komunikace - slyšitelnost řeči, zvuků motorky a dopravy
  • dvě sady vyměnitelných filtrů s různým útlumem pro každou situaci
  • pohodlí: na rozdíl od levných pěnových špuntů do uší, které se po zavedení do zvukovodu začnou rozpínat na původní rozměr a za chvíli Vás z nich bolí uši (a někdy i hlava), chrániče sluchu Alpine v uších netlačí, a to díky speciálnímu materiálu, který vlivem tělesného tepla v uších rychle změkne a přizpůsobí se zvukovodu; v případě potřeby může uživatel upravit lamely podle tvaru svého zvukovodu
  • jsou nenápadné a nepřekáží v přilbě, protože krátká stopka Alpine MotoSafe™ netrčí z uší
  • otevřený systém se kterým nebudete mít nepříjemný pocit izolace od okolí
  • dlouhá životnost
  • příslušenství: součástí balení je praktická etuje - pouzdro s přívěskem na klíče, ve kterém můžete mít svoje Alpine MotoSafe™ stále po ruce a hygienicky uložené; do etuje se vejdou chrániče i s výměnnými filtry a nástrojem pro pohodlné zasouvání chráničů do uší

Chrániče se čistí vlažnou vodou s přídavkem tekutého mýdla nebo vlhčenými kapesníčky Cedis.

Životnost chráničů je ovlivněna zacházením a četností použití. Při pravidelném čištění chráničů po každém použití můžete očekávat jejich životnost v řádech měsíců.

Útlumová charakteristika Alpine MotoSafe™:

green = zelený filtr SNR: 17 dB; yellow = žlutý filtr SNR: 18 dB

Alpine-Moto-Safe-utlumove-charakteristiky

Ušní ucpávky Alpine jsou rovněž vhodné pro alergiky, neboť materiál AlpineThermoShape™ neobsahuje silikon.

Cedis gelPro pohodlné a "hladké" zavádění chráničů do uší doporučujeme používání Cedis Gelu. Cedis Gel s Aloe vera poskytuje pokožce zvukovodu jemnou péči a ochranu před podrážděním. Usnadňuje zavedení a usazení chráničů v uších, pomáhá zmírnit pocit cizího předmětu v uších a přispívá k dobrému utěsnění chráničů.


 Alpine Hearing ProtectionAlpine MotoSafe jsou patentované chrániče sluchu od holandské firmy Alpine Hearing Protection, které v posledních letech patří vedoucí místo v průkopnických řešeních v oblasti ochrany sluchu. Chcete-li se o firmě Alpine Hearing Protection a jejích výjimečných výrobcích dovědět více, navštivte stránky www.alpinehearingprotection.com.


Tlumící efekt jakýchkoliv zátkových chráničů sluchu závisí na jejich správném umístění v uších. Použijte proto nástroje přiloženého k chráničům a postupujte podle návodu k použití.

návod k použití - špunty do uší Alpine


dárkové balení zbožíDárkové balení zboží Auris AudioNabízíme dárkové zabalení zboží!

Ušetříme Vám čas a práci s balením dárků! Zakoupené zboží od nás obdržíte zabalené v luxusním dárkovém sáčku ozdobeném zlatou rozetkou. Vzor obalu si vyberte kliknutím na obrázek vpravo:

SNR (Single Number Rating) - jednočíselné hodnocení útlumu chráničů v dB17 a 18 dB
Diskuze je prázdná.
Přidat příspěvek do diskuze.
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal